Cennik

Architekt & Ceny & Koszt


Cennik projektowania

Za co płacimy zatrudniając architekta wnętrz? I czy warto? Poznaj ceny aranżacji.

Cennik projektowania wnętrz

Poznaj cennik i zapoznaj się z poniższą informacją, aby wiedzieć co zyskujesz:

Cena projektu kompleksowego Cena projektu
z nadzorem autorskim
Projekt koncepcyjny Cena projektu wnętrza
on-line
Cena ustalana
indywidualnie
Cena ustalana
indywidualnie
Cena ustalana
indywidualnie
Cena ustalana
indywidualnie

Temat projektowania wnętrz
uruchamia w naszej podświadomości
alert  „koszty”.

Czy naprawdę cena jest wygórowana, dlaczego profesjonalny projekt tyle kosztuje i czy warto zapłacić za jego wykonanie? Dokładna analiza oferowanej usługi pozwoli nam  na subiektywną ocenę i da odpowiedzi na zadane wyżej pytania.

Rola projektanta

Można by pomyśleć, że urządzanie i dekorowanie swojego domu będzie łatwe, a przy nieskończonej ilości stylizacji możliwych do znalezienia w sieci przeobrazi się wręcz w zabawę. Tymczasem prawda jest taka, że jest przy tym o wiele więcej pracy niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Projektowanie wnętrz nie jest proste i z pewnością nie każdy powinien się za to zabierać. Lista rzeczy, o które należy zadbać jest niemała, tak samo jak odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Co jest w cenie projektu

Istnieją dwa rodzaje usługi – projekt koncepcyjny lub kompleksowy.
Ten pierwszy składa się z trzech etapów.

Pierwszy to  inwentaryzacja. Robione są pomiary i tworzona jest dokumentacja pomieszczeń. W przypadku nowych pomieszczeń wyrywkowa dokumentacja pomiarów z planami.

Etap drugi to wykonanie projektu koncepcyjnego  obejmującego plan układów funkcjonalnych pomieszczeń oraz wstępne wizualizacje niektórych wnętrz, obrazujące ogólny zamysł i tok, którym projektant zamierza podążać.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę przechodzimy do etapu trzeciego. W tym momencie zostaną przygotowane wizualizacje wszystkich pomieszczeń wraz z przewidywana kolorystyką, rozwiązaniami estetycznymi i oświetleniowymi. Pokazane zostaną również wizualizacje 3D przedstawiające oczekiwany efekt końcowy.

Kompleksowy projekt zawiera dodatkowo projekt wykonawczy. Architekt przygotowuje rysunki przedstawiające każde z pomieszczeń, wraz z rysunkami brył mebli ( również schematy tych robionych na wymiar), kolorów i materiałów użytych do wykończenia podłóg i ścian, zabudowy kuchni i tym podobnych. Sporządza również spis potrzebnych materiałów wykończeniowych oraz elementów dekoracyjnych wraz z orientacyjnym ich kosztem.

CENNIK ARANŻACJI WNĘTRZ

Ceny usług projektowych są bardzo zróżnicowane. Wahają się w przedziale 120 – 300 zł/m2. Wszystko uzależnione jest od powierzchni mieszkania i od tego, jak złożony jest sam projekt. Warto zatrudnić zaufanego architekta i dopłacić odrobinę, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Najlepiej określić swój budżet już na początku rozmowy, aby uniknąć rozczarowań. W odpowiedzi na pytanie, czy stawki projektantów są wygórowane, spróbujmy określić jakiej kwoty oczekiwalibyśmy, gdybyśmy to my byli na miejscu architekta? Jest on specjalistą w swojej dziedzinie i jeśli zależy nam na dobrze zaprojektowanym i urządzonym domu zdecydowanie warto go zatrudnić, a za jego wiedzę trzeba zapłacić.Czy warto? To pytanie, na które każdy powinien odpowiedzieć indywidualnie.

Cena poprawienia felernie wykonanych wnętrz niejednokrotnie przewyższa cenę indywidualnego projektu wykonanego przez specjalistę.

Uzyskaj szybką wycenę. Napisz do nas