Kuchnie włoskie – kitchen design

Kuchnie włoskie – kitchen design

Wyróżniają się na tle innych przede wszystkich doskonałym, prostym, linearnym designem z klarownymi założeniami brył, czytelnymi liniami i przede wszystkim jakością materiałów.

Kuchnie włoskie w rozumieniu stylistyki to harmonia, prostota i doskonałość w każdym detalu. Nowoczesne kuchnie włoskie nie boją się eksperymentowania z ultranowoczesnymi materiałami w połączeniu nawet z surowym konarem czy nieoszlifowanym kamieniem. Są jak najbardziej ponadczasowe, eleganckie ale też przystępne, łatwe w użytkowaniu, przyjazne pod kątem ergonomii użytkowania i ekonomii sprzątania.

Nowoczesne

Kuchnie te utrzymane w stylistyce włoskiej pełne są światła, przestrzeni.
Konstrukcje tych kuchni już na pierwszy rzut oka wyróżniają się wyjątkowym potraktowaniem formy mebla przy zachowaniu szacunku dla przestrzeni i pozostałych elementów otoczenia.
Projektanci proponując design kuchni w stylu włoskim nie mogą zapomnieć o zintegrowaniu takiej kuchni z każdym detalem, krzesłami, stołem, lampami, tłem. Każdy element wnosi swoją wartość, uzupełnia meble właściwe podkreślając, dynamizując lub też tonując ich zasadniczy wyraz lub też w zależności od pomysłu projektanta wchodzą na pierwszy plan mając jako oparcie doskonale wyważone tło, zwykle niesamowicie funkcjonalne. Kuchnie w stylu włoskim uwielbiają czystą formę, pochowany, niemalże niezauważalny sprzęt agd, są podatne na luźne metamorfozy – kilkoma zabiegami możemy dowolnie modulować ich charakter. Staje się to możliwe dzięki dążeniu do absolutnie czystej formy i minimalistycznym podejściu do detalu.

nie boja się łączenia:

faktur, kolorów, materiałów – każdorazowo olśniewają precyzja tych doborów i świadomością kompozycji.

Kuchnie w stylu włoskim

dają duże możliwości zestawienia materiałów, łączenia drewna z lakierem, metalem, kamieniem. Pozwala to na uzyskanie każdorazowo zaskakujących, oryginalnych rozwiązań nawet, jeśli pomieszczenie nie pozwala na odpowiednią ekspresję linii całej kuchni. Kuchnie w stylu włoskim wykraczają poza utarte standardy zabudowy od ściany do ściany i przy ścianie. Są fantastycznym przykładem na to,że zabudowa meblowa może pretendować do miana łącznika sztuki i funkcji. Myślę,że te wybitne przykłady stylistyki włoskiej w meblarstwie kuchennym i nie tylko, można śmiało określić jako sztukę w pełni funkcjonalna, codzienną, przystępną i żywą.

Kucnie te są nie tylko z myślą o doskonałym designie, komponowane są tak, aby ten doskonały design służył potrzebom i wymogom użytkownika, aby kuchnia była zaprojektowana tak, abyśmy mogli w niej poruszać się intuicyjnie, znajdować wszystko bez najmniejszych problemów, mają pod ręką zawsze właśnie to, czego potrzebujemy wykonując określona czynność. Kuchnia w stylu włoskim jest w końcu kuchnią łatwą do utrzymania w czystości. Szafki funkcyjne, systemy, staranna zabudowa, dbałość o każdy detal sprawia,że sprzątanie jej zajmuje mało czasu i jest czynnością nawet przyjemną.

Bardzo często znajdują uznanie we wnętrzach otwartych, z dobrą możliwością ekspozycji, gdyż niejednokrotnie stają się najpiękniejszym miejscem w całym domu. Kuchnie w stylu włoskim wybierają osoby ceniące nietuzinkowe, piękne rozwiązania, nie bojące się rozmachu, ceniące artyzm nawet w meblach kuchennych. Kuchnie w stylu włoskim znajdują sobie uznanie jako najlepsza droga pomiędzy zbyt surowym, monochromatycznym i prostym minimalizmem a kuchniami klasycznymi, raczej bez wyrazu i charakteru.
Zapraszam do kontaktu