Długa i wąska łazienka

Długa i wąska łazienka

Piękna i funkcjonalna łazienka to standard, na który powinni pozwolić sobie wszyscy, którzy kochają dobry design.

Czasem zadanie nie bywa łatwe, bywają bowiem często pomieszczenia tak nieforemne, że na pierwszy rzut oka trudno sobie wyobrazić, że mogą być atrakcyjne i funkcjonalne jednocześnie.

Przedstawiam projekty łazienek, które mimo,że długie i wąskie, dzięki właściwej aranżacji stały się atrakcyjne i wygodne.

Pierwsza wąska łazienka ma wymiary 300 x 120cm.

Zaaranżowałam ją tak, by kabina prysznicowa była bardzo mocnym i ozdobnym elementem wystroju. Zaproponowałam bardzo dekoracyjne kafle ceramiczne z pięknym, orientalnym wzorem. Ponieważ te skromne 120cm kabina musi dzielić jeszcze z kominem, przesunęłam ją i obróciłam, by utworzyć wygodna przestrzeń na planie nie prostokąta a trapezu, co stało się wyjściem dla kształtu i układu pozostałej aranżacji. Wc i umywalka są ustawione dość niestandardowo, pozwalając na lepsze wykorzystanie przestrzeni dzięki zabudowie meblowej w każdym możliwym miejscu kryjącej szafki. materiał jaki proponuję do wykonania szafki to konglomerat typu corian, staron, ze względu na odporność na wilgoć. Dodatkowym schowkiem jest wisząca półka drewniana w pionie będąca schowkiem na szlafroki, ręczniki, w części poziomej – na kosmetyki i inne . Lustro wspaniale optycznie poszerzyło przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest nietypowy grzejnik

 – poręcz, służący także jako wieszak na ręczniki. Łazienka, mimo,że minimalistyczna , ma bardzo intrygujący charakter z nutą etno, polecana dla lubiących piękno i prostotę klientów.

Druga wąska łazienka o wymiarach 600 x 120cm!

Aranżując te łazienkę najważniejsze było optycznie ją skrócić. Dlatego z jednej strony zabudowa pralki na pełną szerokość, z drugiej wygodny, duży prysznic w mocnych drewnianych kształtach. Materiał w kabinie to wysokiej jakości gres drewnopodobny, niezwykle naturalnie wyglądający.
Umywalka szeroką i dość płytka, ale wygodna. Sufit potraktowany niebanalnym cięciem wnęki podświetlonej, dający pomieszczeniu pazur. Płytki po jednej stronie mocno polerowane, białe, z drugiej 3D, ciekawie rysującej falą ogromną taflę ściany. Wyzwanie było duże, łazienka mimo,że nietypowa i wąska jest atrakcyjna i nowoczesna, z nutką ekstrawagancji i plejadą subtelnie skomponowanych faktur.
Zapraszamy do kontaktu