MAŁA ŁAZIENKA W BLOKU – KŁOPOT CZY NIE?

MAŁA ŁAZIENKA W BLOKU – KŁOPOT CZY NIE?

Wiemy, że wiele osób marzy o pięknej, przestronnej łazience, w której zmieści się i piękna wanna , i prysznic, zostanie sporo miejsca na resztę ceramiki sanitarnej a także ciekawą dekorację, może szezlong lub toaletka?

Tak…co jednak zrobić, gdy do dyspozycji mamy parę metrów kwadratowych i brak możliwości rozbudowy pomieszczenia?

 

Oto kilka sztuczek, które pomogą przy uzyskaniu fajnego efektu łazienki w bloku :

Małe łazienki uwielbiają duży format zestawiony z akcentem mozaiki, intensywną, głęboką kolorystykę i przede wszystkim wysoki poler, powiększający przestrzeń, dający odczucie większego komfortu wzrokowego.

Płytki do małej łazienki.

Idealnie jest kupić płytki rektyfikowane, gdzie fugę możemy zminimalizować, nawet do niecałego milimetra. Co do fugi – powinna być w kolorze płytki. Dobrze jest zestawić ze sobą dwa rodzaje płytek. Inną na większość ścian, inną na podłogę z akcentem na ściany. Oczywiście nieocenione pozostają lustra, jednak proponowałabym zabawę z nimi – parunastu centymetrowe paski na całą wysokość, niby przełamania ścian,gdzieś za szafka, pod blatem, w dość zaskakujących miejscach poza głównym naturalnie nad umywalką.

Ważnym w małej łazience

jest ukryte w nietypowych miejscach oświetlenie – pod wc, za szafką, ciekawie budujące przestrzeń. Bardzo ważne na małych powierzchniach łazienek są minimalistyczne, proste meble. świetnie sprawdzają się płytkie szafy, mogą być nawet na całą wysokość pomieszczenia, ważne, żeby udało się jak najwięcej drobiazgów pochować.

To co stoi najczęściej na drodze, to przekonanie klientów, że z małą łazienką niewiele da się zrobić. Proszę mi wierzyć da się, można cuda zdziałać:)

Chcesz zrobić coś wyjątkowego ze swoją łazienką?
Zadzwoń lub napisz.