Home staging

Home staging – czy warto inwestować?

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Czy warto zdecydować się na usługi oferowane przez profesjonalnych doradców?

Czym jest home staging?

Home staging narodził się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 70tych. Dziś traktowany jest jako jedno z kluczowych, bardzo skutecznych narzędzi w procesie sprzedaży nieruchomości.

Technika home stagingu pozwala za pomocą niewielkich nakładów finansowych zwiększyć wartość nieruchomości oraz skrócić czas sprzedaży. –  http:///thearchitect.pl – Home Staging w Warszawie

Czasami wymiana kilku drobnych elementów sprawi, że mieszkanie nabiera całkowicie nowego charakteru, co ma bezpośredni wpływ na ilość zainteresowanych osób kupnem mieszkania.

W gąszczu ofert

Osoby planujące zakup mieszkania lub domu codziennie przeglądają dziesiątki ofert. Na każde ogłoszenie potencjalnie poświęca się kilka sekund. Zazwyczaj, jeśli cena, lokalizacja i metraż są zgodne z oczekiwaniami następuje moment uważnego przeglądania zdjęć zamieszczonych obok ogłoszenia w Internecie lub umówienie się na obejrzenie mieszkania. Co zrobić, żeby osób zainteresowanych naszą ofertą było jak najwięcej a wizyty kończyły się udaną transakcją? Każdy z nas wie jak ważne jest pierwsze wrażenie. Na przychylną decyzję potencjalnego kupca, który decyduje się na zakup nieruchomości ma wpływ wiele czynników. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości sprawi, że wywołamy u potencjalnego kupca pozytywne emocje, tym samym zwiększymy szansę na szybką sprzedaż lub wynajęcie mieszkania.

Profesjonalne doradztwo architekta wnętrz

Zaletą skorzystania z usług home stagerów jest możliwość obiektywnej oceny danego wnętrza. Bez sentymentów i emocji, ale z dużą ilością wyobraźni i gwarancją propozycji zmian. Decydując się na profesjonalną usługę home stagerów otrzymamy gotowe propozycje rozwiązań, które pomogą nam w szybki sposób odświeżyć wygląd nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż. Profesjonalni home stagerzy przygotują indywidulaną ofertę, która będzie dopasowana do naszych oczekiwań. Z reguły już po 2-3 godzinnych konsultacjach na miejscu inwestycji home stagerzy będą mogli wskazać konkretne zabiegi, które pomogą nam wydobyć potencjał mieszkania. Takie spotkanie pomoże określić podstawowe przyczyny problemów ze sprzedażą lub wynajmem mieszkania. Precyzyjnie określi dalsze etapy prac i ewentualnej współpracy. Koszt usług home stagera w stosunku do wartości całej nieruchomości jest znikomy, a efekty jego pracy mogą podnieść wartość domu czy mieszkania. Usługi home stagerów śmiało możemy potraktować jako inwestycję, która powinna nam się szybko zwrócić.

Większe i mniejsze zmiany

Głównym celem zmian, które wprowadzimy do danej nieruchomości jest zatrzymanie potencjalnego kupca, osoby wynajmującej. Profesjonalni doradcy architekci pomogą uczynić przestrzeń bardziej atrakcyjną, zadbają o ustawienie mebli w taki sposób, aby mieszkanie było bardziej funkcjonalne. W niektórych przypadkach niezbędna jest zmiana koloru ścian. Każdy z nas czuje się dobrze w jasnych, przestronnych, dobrze oświetlonych pomieszczaniach. Jasne, neutralne barwy optycznie powiększają wnętrze i pozytywnie wpływają na jego odbiór. Czasami wystarczy dodanie kilku dodatków do sypialni czy salonu. Ważnym elementem, który wpływa na postrzeganie wnętrza są tkaniny. Dekoracyjne poduszki, zasłony, dywany czy narzuta na łóżko ociepli każde wnętrze. Obowiązkowo należy pamiętać o usunięciu rzeczy, które personalizują przestrzeń. Pamiętajmy, że przestrzeń powinna być tak przygotowana, aby jak najwięcej osób mogło poczuć się w niej komfortowo.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty