Jaka podłoga najlepsza?

Jaka podłoga najlepsza?

Nie istnieje chyba poprawna odpowiedź na to pytanie. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety, a każdy użytkownik takiej podłogi ceni sobie inne parametry.  Dla jednych to cena odgrywa kluczową rolę, inni nie godzą się na kompromisy. Małe rozpoznanie w temacie „drewniane podłogi” pozwoli dać każdemu z nas odpowiedź na to, jaka podłoga będzie najlepsza dla naszego przypadku.

Klasyczna i elegancka podłoga z drewna

Drewniane podłogi to propozycja klasyczna, posiadają długą żywotność i pasują do wnętrz w każdym stylu. Charakteryzują się one dużą estetyką, komfortem użytkowania, wytrzymałością i względnie łatwo jest je odświeżyć w razie zaistnienia takiej potrzeby. Przyjrzyjmy się zatem, jakie rodzaje drewnianych podłóg mamy do wyboru, oraz przeanalizujmy wady i zalety każdej z nich. Później wybór z pewnością okaże się łatwiejszy.

Parkiet tradycyjny

Układany jest z małych deseczek (klepek) bezpośrednio na podłożu. Niepodważalną jego zaletą  jest szeroki wybór rodzajów drewna i jego odcieni, oraz to, że jest produktem łatwo dostępnym. Cena takiej podłogi nie jest zbyt wygórowana, a fakt, że klepki są wykonane z litego drewna pozwala na wielokrotne ich cyklinowanie w celu odświeżenia. Montaż parkietu wymaga zatrudnienia fachowca, gdyż łatwo tu o błędy, a niedokładność przy układaniu odbijać się będzie na późniejszym użytkowaniu podłogi.

drweniana-podloga
drweniana podloga

Deski podłogowe

To kolejna klasyczna propozycja nadająca pomieszczeniom charakteru. Spora długości każdej z desek umożliwia ułożenie ich bez konieczności łączenia na ich długości (od ściany do ściany). Za pomocą desek podłogowych możemy optycznie poszerzyć lub wydłużyć pomieszczenie (odpowiedni sposób ich ułożenia). Charakteryzują się wysokimi parametrami użytkowania i łatwością utrzymania ich w czystości. Podczas montażu należy krócic uwagę na odpowiednie ich przymocowanie do legarów, gdyż każdy błąd może skończyć się efektem skrzypiącej podłogi. Również i w tym przypadku wielokrotne cyklinowanie jest możliwe.

Panele podłogowe

Ostatnio dość popularny sposób na wykończenie czy odnowienie podłóg. To, co za nimi przemawia, to niezbyt wygórowana cena, prostota i tempo układania, szeroki wybór wzorów i kolorów oraz to, że fabrycznie wykończone są gotowe do użytkowania natychmiast po ich montażu. Są niezwykle odporne na ścieranie i działanie promieni słonecznych, a także łatwe do utrzymania w czystości. Paneli podłogowych nie można cyklinować tak jak pozostałych posadzek, lecz jeśli którykolwiek element zostaje trwale uszkodzony, można go w stosunkowo prosty sposób wymienić na nowy.

Zapraszamy do kontaktu