Aranżacje łazienek

Aranżacje łazienek

Nie tylko dlatego, że materiały są kładzione trwale, nie tylko dlatego, że są kosztowne, ale przede wszystkim dlatego, że w łazience, jak w żadnym innym pomieszczeniu liczy się dialog płaszczyzn i detalu,

przemyślana kombinacja form i świateł, którego brak zwykle prowadzi do tego, że wnętrze pozbawione jest iskry, a zamienia się w skład ceramiczny z niklowanymi wstawkami.

  • Projekty łazienek, które chcę zaprezentować  to możliwie urozmaicone kompozycje, w których staram się ów dialog ująć w czytelne formy i treści oraz nazwać go, poprzez nadanie każdej łazience indywidualnego charakteru a także zadedykowanie każdej najbardziej właściwej nazwy.

Ponieważ zawsze, w każdej działalności artystycznej mieszam formy plastyczne i pierwiastki wyjęte z poetycko – metafizycznego kotła, proszę nie zdziwić się, jeśli imiona tych pomieszczeń niekoniecznie będą się kojarzyły z architekturą wnętrz wprost. Wynika to głównie z tego, że nigdy nie podchodzę do pomieszczeń, które projektuje jak do pudełka, które trzeba jakoś wypełnić, ale jak do wnętrz, które są indywidualną oazą dla ludzi, których będą w sobie chować, dla emocji  które będą wyciszać lub pobudzać, dla dusz, które będą w swoich ścianach chronić. Nie interesują mnie trendy we wnętrzarstwie, wielkie mody na dekory bądź ich brak, na kolory które trzeba w danym sezonie zaproponować, na faktury których zaproponować nie wypada. Architektura wnętrz, stylistyka wnętrz jest dla mnie czymś więcej, o wiele więcej niż podążanie za modą.

To kreowanie przestrzeni, w której Ktoś będzie żył, w której będzie szczęśliwy lub nie.

Projektowanie wnętrz jest dla mnie ukłonem w stronę Człowieka i wyzwaniem, aby Człowiek ten dzięki mojej pracy był zadowolony i chciał wracać do swojego domu. Dlatego też każde pomieszczenie, które projektuję jest inne, każde stworzone dla konkretnych osobowości, unikam powtórzeń i generalizowania założeń koncepcyjnych, tak jak unikam generalizowania ludzi. Jestem przekonana, że tylko takie podejście da gwarancję sukcesu, którym jest satysfakcja klientów i ich zadowolenie z moich pomysłów i rozwiązań.